Jak przygotować się do odbioru sukni ślubnej z salonu?

Salon sukni ślubnych Gala (10)

To już ten moment. Wybierasz się do salonu sukni ślubnych by odebrać gotową suknię. Pewnie bardzo się ekscytujesz tym, jak wygląda Twój gotowy strój. Jest to zwieńczenie wielu miesięcy, podczas, których wybierałaś swoją sukienkę oraz uczestniczyła w jej przygotowaniu podczas przymiarek. Do uroczystości pozostało mało czasu. Ale, czy jesteś przygotowana do przechowywania swojej sukni ślubnej? Czego potrzebujesz, by ją prawidłowo zabezpieczyć?

Podczas ostatniej wizyty w salonie…

Podczas ostatniego spotkania w salonie, podczas przymierzania sukni ślubnej u krawcowej nie spiesz się i pamiętaj, by wykorzystać ten czas maksymalnie. Pamiętaj by podczas niego towarzyszyło Ci obuwie, które będziesz nosiła podczas uroczystości. Dzięki niemu upewnisz się, że suknia jest odpowiedniej długości. Mając na sobie kreację spędź w niej jakiś czas. Przejdź się. Obserwuj, czy nie masz problemów z poruszaniem się w niej. Sprawdź, czy nie następujesz na sukienkę. Jest to ostatni dzwonek na tego typu poprawki.

Na co powinnaś zwrócić uwagę? Sprawdź, czy gorset stabilnie trzyma się na Twoim tułowiu oraz czy nie uciska Ciebie w żadnym miejscu. Obejrzyj dokładnie ramiączka lub rękawy, jeśli posiada je suknia. Nie powinny obcierać Twojej skóry.

Jeśli Twoja suknia posiada tren, jest to również moment na dopytanie się krawcowej, jak go prawidłowo podpiąć. Musisz wiedzieć, jak go prawidłowo zabezpieczyć tak, by nie psuć własnego komfortu oraz nie martwić się o wytrzymałość zabezpieczenia.

Pamiętaj, by na ostatnią przymiarkę zabrać ze sobą świadkową. To właśnie ona będzie Twoją najlepszą przyjaciółką w dniu ślubu. Wspaniale by było, gdyby mogła się przygotować do pomagania Ci z Twoją suknią ślubną. To ona będzie mogła obserwować, jak podpinać tren podczas przymiarek, czy odpowiednio dopiąć dodatkowe elementy, jeśli kreacja będzie takowe posiadać. Jeśli zabierzesz ją ze sobą unikniesz późniejszego mierzenia sukni w domu, by przeszkolić osobę mającą pomóc Ci się ubrać przed uroczystością. Jedna osoba wystarczy by Ci w tym pomóc. Pomoże to również w uniknięciu zagnieceń, które trudno usunąć w domowych warunkach.

Podczas transportu sukni ślubnej…

Gotowa sukni ślubna zostanie Ci przekazana odpowiednio przygotowana. Wyprasowana i gotowa do założenia. Podczas transportu będziesz musiała uważać, by jej nie pognieść. Jak to zrobić?

Do tego celu przeznacz tylne siedzenia samochodu. Niech suknia ślubna będzie jedynym pasażerem tylnych kanap. Nie zostawiaj tam, żadnej turlającej się butelki z wodą, torebki czy małych zakupów. To tylko na ten jeden raz. Na czas przewożenia możesz suknię zawiesić na jednej z rączek nad siedzeniem pasażera, a resztę sukni połóż swobodnie na siedzeniach pasażera. Odpowiednio zabezpieczona kreacja nie pogniecie się, przez co nie będziesz musiała jej ponownie prasować. Niestety niektóre tkaniny mogą nie nadawać się do domowego prasowania, potrzebując specjalistycznego sprzętu.

Podczas przechowywania sukni w domu…

Gdy Twoje suknie ślubna znajduje się już w bezpiecznych ścianach Twojego domu, musisz odpowiednio ją przechowywać. Już poruszaliśmy ten temat. Zapraszamy do artykułu Jak przechowywać suknię ślubną.

Jeśli zdecydowałaś się na suknię ślubną z trenem, pamiętaj by otworzyć pokrowiec i go wyciągnąć. Okryj go innym materiałem tak, by się na zakurzył. Jeśli jednak nie posiada go Twoja suknia ślubna – nie ma o czym mówić, po prostu nie musisz się o niego martwić.

Po uroczystości ślubnej…

Gdy już jesteś szczęśliwą mężatką, nie zostawiaj sukni ślubnej na wieszaku ze wszystkimi możliwymi kurzami, plamami od jedzenia i potu. Im dłużej będziesz czekać, tym szybciej się one utrwalą. Najlepiej jest od razu oddać suknię ślubną do specjalistycznej pralni.

Również nie bój się oddać sukienki do krawcowej, w celu usunięcia zaciągnięć i innych uszkodzeń mechanicznych. Po obu tych działaniach ponownie zabezpiecz kreację. Co dalej z nią zrobisz zależy od Ciebie. Masz wiele możliwości. Może warto zostawić ją jako pamiątkę?

Jeśli posiadasz jakieś pytania na temat zabezpieczania sukni ślubnej, pamiętaj, że zawsze możesz się zapytać o to konsultantkę w salonie sukien ślubnych.

Poznaj kolekcję 2023