Jak przechowywać suknię ślubną?

Jak przechowywać suknię ślubną

Przechowywanie sukni ślubnej jest niezwykle ważnym elementem, ponieważ decyduje o jej wyglądzie. Zadbaj o to, by nadal wyglądała tak samo pięknie, nawet w momencie, kiedy odnajdziesz ją po latach. Jak przechowywać suknię ślubną? Istnieje na to kilka prostych sposobów. Dowiedź się, jak zrobić to tak, aby nie zmienić jej wyglądu.

Pokrowiec na suknię ślubną

Suknia ślubna zanim włożysz ją do szafy powinna zostać poprawnie zapakowana. Idealną metodą jest pokrowiec.
Ważnymi, charakterystycznymi cechami pokrowca powinny być jego grubość, kolor, wielkość i materiał. Polecane są ciemne pokrowce, które ograniczą dostęp światła do wnętrza. Suknia ślubna nie powinna mieć kontaktu z promieniami UV. Biały materiał wystawiony na światło słoneczne może łatwo zmienić swój kolor. Aby suknia nie pogniotła się, pokrowiec powinien być odpowiednio duży. Materiał pokrowca nie powinien być plastikowy – może to sprawić że materiał sukni ślubnej zżółknie. Ponadto plastik nie przepuszcza powietrza, co może doprowadzić do zawilgocenia sukni oraz powstania nieprzyjemnego zapachu stęchlizny.

Najlepszym wyborem do przechowywania sukni ślubnych będzie pokrowiec wykonany jest muślin lub mikrofibra. Można również wykorzystać niefarbowany papier. Wszystkie najwyższej jakości akcesoria niezbędne do prawidłowego przechowywania sukni znajdziesz w naszych salonach – poproś konsultanta o pomoc w wyborze.

Miejsce przechowywania sukni ślubnej

Wiele kobiet wpadło na pomysł, aby suknię ślubną przechować w miejscach takich jak kąt szafy, strych, stara wersalka czy piwnica. „Upchnięcie” jej do ciasnego i wilgotnego miejsca nawet na kilka miesięcy kończy się zwykle wielkim rozczarowaniem. A w wypadku przechowywania jej w takich miejscach latami? Nic dobrego z tego nie wyniknie. Sukienka nie powinna być zgnieciona ani stykać z innymi ubraniami.

Najodpowiedniejszym sposobem przechowywania sukni ślubnej jest powieszenie jej na wieszaku w garderobie albo umieszczenie jej w specjalnym pudełku na suknię ślubną.
Wieszak jest dobrym rozwiązaniem w przypadku przechowywania sukni przez krótki okres czasu, na przykład kilka dni przed ślubem. Taki sposób przechowywania w dłuższym czasie doprowadzi do utraty pierwotnego kształtu sukni ślubnej, a jednocześnie do utraty całej „magii” Twojej sukni ślubnej.

W wypadku przechowywania sukienki miesiącami czy nawet latami odpowiednim rozwiązaniem jest kartonowe pudełko z odpowiednim wypełnieniem. Szczególną uwagę należy zwrócić na gorset, który może się odkształcić. Należy włożyć w niego wypełniacz, który będzie miał za zadanie podtrzymać jego kształt. Do pudła można włożyć zapachowy pochłaniacz wilgoci, który zapewni ładny zapach sukni.

Korzystanie z usług pralni i krawcowej

Ślub i wesele trwa co najmniej kilka dobrych godzin. W trakcie ich trwania suknia ślubna narażona jest bardzo często na liczne zabrudzenia i możliwe zniszczenia. Zignorowanie plam potu lub jedzenia spowoduje w dalszym czasie ich utrwalenie. Bardzo często wieloletnie plamy są niemożliwe do usunięcia nawet w pralni chemicznej. Dlatego tak ważne jest, aby od razu po weselu (jeżeli jest widoczna potrzeba) oddać suknię do pralni chemicznej. Pozwoli jej to przetrwać długie lata w niezmienionej formie.

Nim sukienkę schowasz, oddaj ją więc w ręce profesjonalnej pralni, a gdy zajdzie taka potrzeba – krawcowej. Drobne poprawki zwiększą wartość sukni ślubnej, jeśli będziesz chciała ją w przyszłości sprzedać. Pozwoli Ci to także utrzymać ją w dokładnie takim stanie, w jakim zapamiętałaś ją w dniu wesela.

Sprawdź kolekcję 2022