Używana suknia ślubna – zalety i wady

Używana suknia ślubna – zalety i wady

Każda Panna Młoda przygotowują się do ślubu chce poczuć się wyjątkowo. Ten powód skłania do długiego spędzania czasu w salonach sukien ślubnych, przymiarek i dopasowywania poszczególnych elementów stylizacji ślubnej. Istnieje jeszcze opcja sukni ślubnej z drugiej ręki. Czy jest to dobry wybór?

Używana suknia ślubna – zalety

Cena

Suknie ślubne z drugiej ręki mogą okazać się niesamowitym sposobem na oszczędzenie pieniędzy. Często można znaleźć ogłoszenia, gdzie stylizacja warta kilka tysięcy jest oferowana za kilkaset złotych. Markowa suknia ślubna w ofercie internetowej z drugiej ręki oznacza dla Ciebie, że możesz sobie pozwolić na wymarzoną kreację, na którą nie byłoby Cię stać w salonie.

Dostępność

Zakup używanej sukni ślubnej na aukcji znacznie skraca czas otrzymania wymarzonej kreacji.
Niecierpliwe osoby będą szczególnie zadowolone, lub jest to idealne rozwiązanie, gdy decyzję o ślubie pojęłaś spontanicznie a ceremonia ślubna jest tuż tuż.

Ekologia

Osoby wspierające ducha zero waste będą szczególnie zadowolone z zakupu sukni ślubnej z drugiej ręki. Używając ponownie sukni ślubnej redukujesz odpady oraz dajesz nowe życie dobrej sukience.

Używana suknia ślubna – wady

Przeróbki

Suknia z drugiej ręki rzadko kiedy będzie perfekcyjnie dopasowana do sylwetki osoby, zwłaszcza w wypadku, gdy nie jest na nią szyta. Za długi rękaw, za duży dekolt, rozmiar wszytych miseczek jest za mały – to tylko niektóre problemy z suknią ślubną z drugiej ręki.
Gdy posiadasz proporcjonalna sylwetkę, Twój problem nie jest aż tak duży. Natomiast, gdy chodząc do zwykłego sklepu odzieżowego masz problem z dopasowaniem ubrań jest już gorzej.
Zanim kupisz używaną suknię ślubną zastanów się nad opłacalnością przeróbek. Niektóre z nich mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Gdy się tak stanie – szukaj dalej. Nie zawsze pierwszy wybór jest najlepszy.

Niedoskonałości

Ogłoszenie ma za zadanie przyciągnąć się do produktu. Nawet najlepiej napisana oferta w rzeczywistości może okazać się dużym nieporozumieniem. Dokładnie obejrzyj produkt. Koronki zdobienia, czy są klejone czy przyszywane? Może na materiale znajdują się jakieś plamy? Zdjęcia w ogłoszeniu są robione w sztucznym świetle albo nie ma ich w cale? Nie kupuj takiej sukni.

Przymiarki

Zanim zdecydujesz się na zakup używanej sukni ślubnej możesz ją zmierzyć w domu osoby sprzedającej. Nie będzie to takie przyjemne jak w salonie i poniekąd odbierasz sobie przyjemność, gdy cała uwaga personelu salonu jest skupiona tylko i wyłącznie na Tobie.

Podsumowanie

To czy Twoja suknia ślubna będzie od krawcowej, z salonu, czy z drugiej ręki jest tylko i wyłącznie Twoim wyborem. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Używana suknia ślubna jest dla osób, którym nie przeszkadza fakt, że ktoś inny przed nimi nosił dną kreację. Nie powiedziane, że nie znajdziesz prawdziwej „perełki” w dobrej cenie wśród używanych sukien ślubnych.