Suknia ślubna z odkrytymi plecami – modny trend w 2022

Suknia ślubna z odkrytymi plecami – modny trend w 2022

Inaczej open back. Popularny trend, który jest niezwykle kobiecy i seksowny. Suknie ślubne z odkrytymi plecami są fasonem dla Panien Młodych nieskrępowanych swoim ciałem.
Wybierając krój sukni ślubnej zastanów się czy będziesz czuła się komfortowo z placami wystawionymi na widok gości. Odkryte plecy pięknie kontrastują z opalenizną. Jeśli posiadasz zadbane i lekko opalone plecy (nie musisz koniecznie takowych posiadać) śmiało możesz zaszaleć w takiej kreacji.
Wycięcie do lędźwi to tylko jedna z opcji. Możesz wybrać mniejsze i bardziej subtelne odsłonięcie pleców. Możliwości jest w opór.

Wycięcie w kształcie litery V

Jedne z najczęściej wybieranych i widywanych kształtów wycięć. Jest to klasyk. Dobrze się prezentuje niezależnie od głębokości wycięcia.

Wycięcie z koronkami

Koronki są jednym z najczęstszych elementów sukni ślubnych. Dzięki nim osiągamy dziewczęcy i ponadczasowy wygląd. W wypadku wycięć koronki mogą być elementem wykańczającym.

Różne kształty

Serca, półokręgi, trójkąty, romby… Istnieje dużo możliwości. Dla Panien Młodych lubiących niekonwencjonalne rozwiązania, polecamy nietypowe kształty.

Opcja dla odważnych

Całkowicie odkryte plecy są rozwiązaniem dla osób odważnych. Nie boisz się wyeksponowanych pleców, lubisz kusić – całkowicie odkryte plecy są rozwiązaniem dla ciebie. Pan Młody będzie miał wzrok skierowany na ciebie.
Odkryte plecy również świetnie sprawdzą się w upalny dzień. Na samą ceremonię ślubną możesz zakryć ramiona i plecy chustą, szalem, welonem albo jeansową lub skórzaną kurtkę.

Upnij włosy

Odkryte plecy musisz jakoś wyeksponować. Nie osiągniesz tego zasłaniając je włosami. Kok lub luźny warkocz pomogą w tym celu.
Dobrym wyborem będzie upięcie z udziałem wianka lub ozdoby biżuteryjnej. Dobrze dopasowana do sukni ozdoba dodatkowo będzie podkreślać jej wygląd.

Dobierz odpowiednią bieliznę

Zdecydowanie się na suknię ślubną wiążę się z koniecznością rezygnacji z tradycyjnego stanika. Istnieje wiele modeli biustonoszy specjalnie dopasowanych do tego rodzaju wcięć. Nie trzeba się dzięki nim martwić o widoczność i prezentację.
Biustonosz samonośny wykonuje się z silikonu i przykleja się do piersi. Nie posiada ramiączek ani zapięć z tyłu pleców. Idealny dla pań z mniejszym biustem, gdzie go lekko podniesie i podtrzyma.
Stanik z obniżonym zapięciem jest rozwiązaniem dla pań posiadających większy biust. Sprawdza się w przypadku sukni ślubnej częściowo odsłaniającej plecy. Biustonosz tego typu nie posiada ramiączek oraz sięga niżej niż tradycyjny.