Materiały sukien ślubnych Gala z Kolekcji 2023

Materiały sukien ślubnych Gala Kolekcja 2023

Ślub to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Dlatego każda panna młoda chce, aby wszystko w tym dniu było idealne. Wybór sukni ślubnej to najprzyjemniejsza część ślubnych przygotowań. Suknia panny młodej powinna oczarować gości, ale przede wszystkim podkreślić wszystkie wasze walory. Każda przyszła żona wybierając suknię ślubną stoi przed wyborem, z jakiego materiału chce mieć swoją najważniejszą suknię w życiu. Salon Gala ma w swojej ofercie Kolekcji 2023 suknie ślubne zarówno gładkie jak i koronkowe.

Suknia Ślubna FREA (7) Kolekcja Sukien Ślubnych Gala 2023
Suknia Ślubna FIGARO (2) Kolekcja Sukien Ślubnych Gala 2023

Suknie ślubne gładkie

Jeśli zdecydujemy się na wybór eleganckiej, klasycznej sukni ślubnej, prawdopodobnie będą to suknie atłasowe, satynowe lub jedwabne.
Atłasowe suknie ślubne są zwykle ciężkie, mięsiste i dość grube. Mimo, że atłas jest dość sztywnym materiałem, wydaje się być delikatny, co umożliwia uzyskanie świetnego efektu w gładkich, dość obszernych, geometrycznych sukniach ślubnych. Dzięki sztywności dobrze się układa i nie trzeba stosować do nich koła.
Satyna to delikatniejsza odmiana atłasu. Również jest gładka, lejąca, z jednej strony lśniąca, a z drugiej matowa. Satynowe suknie ślubne są dość grube i dobrze się układają podkreślając kobiecą sylwetkę. Występują różne odmiany satyny-cienkie i elastyczne oraz grube i sztywniejsze. Zarówno atłas, jak i satyna, są dobrym wyborem przy jesienno-zimowych ślubach, ponieważ będą dobrze chronić przed chłodem.

Ekskluzywne suknie ślubne

Jedwabne suknie ślubne to projekty ekskluzywne i nie na każdą kieszeń. Jedwab to jeden z najszlachetniejszych materiałów, a zarazem kosztowny. Jest on niespotykanie lekki, gładki i śliski. Ze względu na wysoką cenę, gniecenie się i nieprzepuszczalność powietrza, zastępowany jest sztucznymi zamiennikami. Jedną z odmian jedwabiu jest mikado. Sprawdzi się w krojach klasycznych, stonowanych i rozkloszowanych. Jednak jego wysoka cena sprawia, że wykorzystywany jest w projektach sukien ślubnych z wysokiej półki.
Tańszą alternatywą dla mikado jest ryps. Jest on sztywniejszy od mikado, bardziej szeleszczący i połyskujący. Suknie ślubne w stylu „litery A” często są uszyte właśnie z rypsu. W naszej kolekcji 2023 znajdziecie jedwabne suknie w atrakcyjnej cenie.

Suknia Ślubna FELICITY (6) Kolekcja Sukien Ślubnych Gala 2023
Suknia Ślubna FLISS (6) Kolekcja Sukien Ślubnych Gala 2023

Zwiewne suknie ślubne

Zwiewne suknie ślubne są uszyte najczęściej z lekkich, prześwitujących materiałów takich jak tiul czy szyfon. Jest to dobry wybór na wiosenno-letnie śluby. Ze względu na ilość odmian tiulu jest to ulubiony materiał projektantów ślubnych, ponieważ można stworzyć z niego piękne kreacje.
Szyfon nie jest tak sztywny jak tiul. Stosowany jest w przypadku luźnych, lejących się fasonów, np. w greczynkach. Świetnie sprawdzi się też w sukniach ślubnych boho.
Do zwiewnych sukien ślubnych doskonale nadaje się też żorżeta. Jest to lejący, mięsisty, matowy materiał półprzezroczysty. Jest nieco sztywniejszy i cięższy niż muślin.

Suknie ślubne koronkowe

Koronki stosowane są najczęściej w sukniach ślubnych typu „syrena”. Są to suknie ślubne ściśle przylegające do ciała i uwydatniające kształty sylwetki. Z koronek szyte są również gorsety sukien ślubnych typu A. Koronkowe materiały to idealny wybór na romantyczne suknie ślubne.
Gipiury stosowane są w detalach sukni takie jak pas, rękawy czy dekolt. Nadają one sukniom elegancji i szyku.
Na krótkie suknie ślubne świetnie nadaje się żakard. Jest to gruby, ciężki materiał, na którym tłoczone są wzory. Suknie żakardowe są dostojne i eleganckie. W naszej kolekcji Gali 2023 mamy duży wybór sukien typu „syrena”.

Suknia Ślubna FRANCESCA (1) Kolekcja Sukien Ślubnych Gala 2023