Jak wybrać swoją suknię ślubną? 7 wskazówek

Jak wybrać swoją suknię ślubną? 7 wskazówek

Nadszedł najważniejszy moment. Zaczynasz poszukiwania sukni ślubnej. Przez wiele kobiet uważany za najprzyjemniejszy element poszukiwań i przygotowań do ślubu i wesela.

Suknia ślubna skrojona na Twoją miarę

Między innymi ważne jest dopasowanie sukni ślubnej do Twojej sylwetki. Nie mniej ważna jest jej zgodność do Twojego stylu.
Najważniejszym jest abyś czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze. Zdecyduj czy moda jest dla ciebie ważna. Czy model sukni odzwierciedla Twój charakter. Dopasuj ją do siebie. Sama musisz stwierdzić „Tak, ją wybieram!”.

Daj sobie czas

Poszukiwanie sukni ślubnej to długotrwały proces. Jedna wizyta w salonie nie pomoże ci w odnalezieniu tej idealnej kreacji. Również pozostawienie przymiarek na ostatnią chwilę tylko doda ci niepotrzebnego stresu.
Poszukiwania rozpocznij na około rok przed ślubem. Wcześniejsze umówienie się w salonach na wizytę da pewność, że obsługa salonu będzie miała czas na pomoc w Twoich poszukiwaniach. W sezonie letnim i wiosennym ruch w salonach sukien ślubnych jest większy niż zimą. Warto wcześniej zacząć poszukiwania i mieć pewność swojego wyboru.

Słuchaj rad, ale…

Odwiedzając salon sukien ślubnych Panna Młoda jest pewna swojego wyboru. Często wie jakiego typu, koloru, a może i nawet modelu sukni poszukuje. Nie nastawiaj się na konkretny model. Może okazać się, że obraz widziany w Internecie czy katalogu odbiega od rzeczywistości lub nie wygląda na Tobie jak tego pragniesz.
Zwróć uwagę na propozycję bliskich i konsultantki. Nie bój się propozycji, które widziane na wieszaku nie przekonują cię na pierwszy rzut oka. Suknia ślubna inaczej wygląda powieszona na wieszaku i inaczej ubrana i dopasowana na ciele. Przymierzaj kilka propozycji – w końcu w tym celu przyszłaś do salonu. Pamiętaj, że ostateczna decyzja zawsze należy tylko i wyłącznie do ciebie.

Sprawdź wygodę

Wygląd sukni ślubnej zawsze jest stawiany na pierwszy miejscu. Jednak stawianie go ponad wygodę, może pozostawić złe wspomnienia w postaci uwierającego szwu czy braku swobody w ruchu.
W czasie przymiarek nie stój a przejdź się kawałek. Schyl się, usiądź i zatańcz. Sprawdź jak zachowuje się suknia i czy nie jest niewygodna. Spędzisz w niej kilka dobrych godzin. Pamiętaj o tym.

Dopasuj suknię do figury

Odpowiedni krój sukni ślubnej może podkreślić sylwetkę ale i również uwypuklić jej mankamenty. Jedne typy sylwetek wyglądają dobrze w konkretnych fasonach sukien, a inne – źle. Nie nastawiaj się na jeden konkretny wzór. Może okazać się, że nie pasuje do Ciebie.
Przymierz kilka różnych rodzajów sukien ślubnych. Obserwuj, w których wyglądasz najlepiej. Masz do wyboru kilka fasonów.

Ustal swój budżet

Nie idź na żywioł. Łatwo wtedy o nadwerężenie budżetu.
Ustal swój budżet przed pierwszą wizytą w salonie. Ułatwisz sobie w ten sposób poszukiwania. Odrzucasz od razu w ten sposób zbyt drogie opcje. Pamiętaj również, że konsultantka jest w stanie zaproponować Tobie budżetowe opcje.

Podejście do jakości

Nawet przy małym budżecie postawienie na jakość przy wyborze sukni ślubnej w ostateczności jest kluczową kwestią.
Zwróć uwagę na tkaninę. Czy łatwo się gniecie? Czy skóra nią okryta oddycha? Upał i nieoddychająca tkanina nie jest dobrym połączenie. Jak umocowane są detale w postaci diamencików, błyskotek? Klejone mogą szybko odpaść, a suknia straci swój urok.
Przed przyjściem do salonu sukien ślubnych zapisz swoje pytania w notesie. Weź go ze sobą i pytaj konsultantkę.