Jak przygotować się na wizytę w salonie sukien ślubnych?

Jak przygotować się na wizytę w salonie sukien ślubnych?

Przymierzanie sukien ślubnych jest najprzyjemniejszym momentem w przygotowaniach do ślubu i wesela. Jednak może i okazać się najtrudniejszym momentem. Twoja suknia powinna być Twoim atrybutem i powodować abyś czuła się w niej świetnie. Jak podejść do tego rozsądnie?

Kiedy zacząć poszukiwania?

Nie oszukujmy się. Same poszukiwania sukni ślubnej mogą trochę potrwać. Czasu potrzeba również na poprawki, przerabianie sukienki. Samo zostawienie tego elementu na ostatnią chwilę doda Tobie tylko niepotrzebnego stresu.
Rozpoczęcie poszukiwań na około rok przed planowaną ceremonią zostawi Tobie duży zapas czasu. Umów się na wizytę w kilku salonach i ciesz się czasem na przymiarkach.

Umów się na wizytę

Samo spontaniczne wejście z ulicy bez umawiania się jest możliwe, ale gdy w tym czasie w salonie sukien ślubnych znajduje się już klientka możesz nie zostać obsłużona.
Na przymiarki najlepiej umówić się wcześniej na konkretny dzień i godzinę przeznaczając na tę czynność cały dzień. Wybierz dzień, w którym nie masz dużej ilości obowiązków. Wcześniej zaplanowana wizyta spowoduje, że obsługa salonu będzie skupiona włącznie na Tobie.

Ustal budżet

Przed wizytą w salonie ustal swój budżet. Nie chodź na przymiarki na żywioł. Takie podejście może spotkać się z rozczarowaniem, gdy spodoba ci się jakaś suknia ślubna i okaże się, że jest poza zasięgiem Twojego portfela. Tańszy odpowiednik może być niemożliwy do zdobycia.
Określenie swoich możliwości finansowych na starcie pozwoli obsłudze salonu na przedstawienie ci propozycji w odpowiednim dla ciebie przedziale cenowym. Pamiętaj, że zawsze możesz pozwolić sobie na małe odstępstwo w granicach rozsądku, gdy suknia ślubna delikatnie przekracza budżet.

Jak ubrać się do przymiarek?

Ubrania

Nie ma żadnej reguły jak powinnaś się ubrać. Twoja wygoda i ubranie łatwe do zdejmowania będzie najlepszym wyborem. Pamiętaj, że w tym dniu będziesz ubierać się i rozbierać wielokrotnie, wiec im mniej tym lepiej.

Bielizna

Nie musisz kupować na tę okazję specjalnej bielizny. Zwróć uwagę, aby nie była rzucająca się w oczy, żeby nie zaburzała odbioru sukni ślubnej. Nie kupuj też bielizny ślubnej przed wyborem sukni, aby uniknąć niekompatybilności. Wtedy zakup kolejnego kompletu bielizny jest stratą pieniędzy.
Postaw na komfort i bieliznę bezszwową w białym bądź cielistym kolorze.

Buty

Nie musisz przychodzić na przymiarki w obcasach. Możesz jednak zabrać ze sobą buty w modelu takim, jakie chcesz mieć w dniu ślubu. Wiadomo, że sylwetka w butach na obcasie inaczej się prezentuje.

Fryzura i Makijaż

Swoją fryzurę dostosuj do formy podobnej, jaką planujesz się uczesać w dniu ślubu. Gdy planujesz włosy rozpuszczone – rozpuść włosy, a gdy planujesz je upiąć – wystarczy, że uformujesz włosy w koka lub kitkę. Takie podejście ułatwi Tobie wyobrażenie sobie kompozycji sukni i fryzury.
Makijaż powinien w tym przypadku być jak najbardziej minimalistyczny. Obsługa salonu w zwyczaju ma dbanie o czystość sukien ślubnych i w tym nie zabrudzenie ich makijażem.

Co wziąć ze sobą na mierzenie sukni ślubnej?

Dobry humor to podstawa.
Zaproś na swoje przymiarki najbliższe ci osoby. Dwie bądź trzy w zupełności wystarczą. Mama czy bliska koleżanka będą w stanie najlepiej ci podpowiedzieć w wyborze sukni ślubnej. Poza tym w większym gronie również czas mija milej.
Możesz zabrać ze sobą – jeśli posiadasz – dodatki takie jak welon, wianek, biżuteria i inne. Stwarzasz sobie w ten sposób okazję do sprawdzenia jak komponują się one z suknią, którą mierzysz.
Również przed przyjściem do salonu sukien ślubnych możesz mieć jakieś pytania- możesz zapisać je w notesie. Weź go ze sobą i pytaj konsultantkę.