Jak poprosić gości o coś innego niż kwiaty?

Prezent na wesele inny niż kwiaty

Podarowywanie kwiatów w czasie ślubu jest pewnego rodzaju tradycją. Wszystko jest w jak najlepszym porządku jeśli wesele jest na tyle małą uroczystością, że późniejsze przechowywanie wiązanek nie stanowi dla nas większego problemu. A co jeśli organizujesz duże wesele? Kto ma w domu tak dużo wazonów ilu gości będzie na Twoim weselu? Raczej nikt. Kwiaty są pięknym prezentem, lecz oprócz bycia kilkudniową ozdobą nie pomogą Młodym na starcie ich nowego życia. Dlatego, również rośnie popularność sugerowania gościom, by w prezencie podarowali oni coś bardziej przydatnego.

Jak poprosić gości?

Proszenie swoich gości o prezent inny niż kwiaty nie jest niczym dziwnym w porównaniu do kilku lat wcześniej. Jak zasugerować gościom ewentualny prezent?

Rozmowa w czasie wręczania zaproszeń

Możecie tę informację przekazać wprost. Nie musicie się bać w czasie zapraszania wyjścia z taką prośbą. Jesteście dorośli i wiecie jakie macie potrzeby. Z pewnością Wasi goście zrozumieją Waszą potrzebę sugerowanego przez Was prezentu. Musicie jedynie zrobić to w czasie luźnej rozmowy, która nie sprawi, że poczują się urażeni. Bądźcie mili i przekażcie zapraszanym swoje sugestie.

Umieść tę informację w zaproszeniu

Jeśli nie chcesz lub boisz się, że zapominasz mówić każdemu z gości, że chcecie czegoś innego niż kwiaty, możecie tę informacje zawrzeć w zaproszeniu. Taka sugestia z pewnością zostanie zauważona przez każdego z gości.

Jeśli nie macie pomysłu, czego oczekujecie w zamian – nic nie szkodzi. Goście z pewnością, poradzą sobie sami z pomysłem na prezent dla Was.

Jak uniknąć nietaktu podczas tej prośby?

Proszenie o coś znacznie droższego będzie nietaktem. Prosząc o coś w zamian bukietu kwiatów, cena za ten produkt powinna być podobna.

Rzeczy, które ciężko zdobyć również nie powinny być zamiennikiem kwiatów.

Jeśli już macie zasugerować, że chcieć inny prezent w miejsce kwiatów, nie róbcie tego nachalnie. Informacja ma być jasna.

Jeśli ktoś upiera się, że dawanie kwiatów w prezencie na ślub jest tradycją, to to uszanujcie. Starsze osoby z szczególnością mogą upierać się przy tej kwestii. Spokojnie, nie wszyscy muszą ulec Waszej sugestii.

O co można poprosić w miejsce kwiatów?

Zdrapki

Zdrapki mogą być dla Was świetną zabawą oraz mogą Was zaskoczyć możliwymi wygranymi. Jeśli traficie na jakąś sumę, możecie wygraną wykorzystać na starcie Waszego wspólnego życia.

Wino

Wino jest jedną z najczęstszych propozycji Pary Młodej jako zamiennik kwiatów. Dla Was będzie to okazją do zebrania swojej kolekcji trunków oraz zapoznania się z nowymi smakami. Może będzie to powód do stworzenia nowej tradycji w Waszym związku? Możecie otwierać co roku nową butelkę w czasie rocznicy ślubu. Możecie poprosić o podpisanie butelek wina przez gości.

Pomoc charytatywna

Możecie wykorzystać okazję jaką jest Wasz ślub, by pomóc innym. Możecie wybrać cel zbiórki i w ten sposób sprawić sobie prezent. Nie ma lepszej nagrody od czyjegoś szczęścia spowodowanego rozwiązaniem jego trudnej sytuacji.

Dobrej jakości kawa lub herbata

Jeśli uwielbiacie napary z kawy lub herbaty to idealna opcja dla Was. Tak jak wino, obie te opcje mogą pokazać Wam nowe smaki. Może się okaże, że odnajdziecie nowe, ulubione wrażenia smakowe w podarowanych prezentach.

Filmy, książki lub płyty

Jest to super pomysł. W zależności co preferujecie, książki, płyty czy filmy będzie to sposób na zdobycie pokaźnej kolekcji. Pamiętajcie by poinformować zaproszonych gości jakich gatunków oczekujecie. Unikniecie w ten sposób dostania w swoje ręce prezentów, które będą Wam nie na rękę, a swoich gości uchronicie przed niepotrzebnym zastanawianiem się i zamartwianiem czy prezent będzie udany.

Gry planszowe

Gry planszowe jako prezent ślubny to doskonała okazja dla ich fanów by zebrać ich kolekcję. Możecie je później wykorzystać jako sposób na nudę lub zorganizować wieczory gier planszowych. Może przydadzą się również by ożywić kolację z rodziną?

Przybory szkolne lub maskotki

Poproszenie gości o tego typu prezent to kolejna okazja by pomóc innym. Możecie po weselu zebrać prezenty i przekazać je potrzebującym. Domy dziecka często nie posiadają wystarczających środków finansowych na przybory szkolne dla swoich podopiecznych. Może znacie rodzinę, gdzie taka pomoc jest wręcz na wagę złota? Może zaniesiecie maskotki dzieciom w szpitalach? Wspierając najmłodszych na pewno nie pożałujecie.

Słodycze

Słodycze to niemal nierozerwalny element prezentów. Możecie o nie poprosić, a następnie oddać je dzieciom w Waszej rodzinie. Wiadomo też, że możecie je sami skonsumować. Trochę osłody nie zaszkodzi.

Vouchery

Taki Voucher będzie świetnym prezentem, byście mogli zaznać nowych doświadczeń. Wasi Goście będą mogli zdecydować, gdzie możecie się wybrać. Na tym będzie polegać cała niespodzianka. Dowiecie się dopiero, gdy otworzycie kopertę z prezentem.

Karma dla zwierząt, koce i legowiska

Jeszcze kolejny powód by pomóc innych. Tym razem mogą być to nasi zwierzęcy przyjaciele ze schroniska. Kochacie zwierzęta? Im też możecie pomóc. Z resztą nie raz byliście świadkami próśb ze strony skronisk o darowizny w postaci koców czy karmy dla zwierząt. To doskonała okazja by wesprzeć ich i ich podopiecznych.

Która z propozycji przypadła Wam do gustu?

Zobacz kolekcję 2023