Jak wianek może urozmaicić Twoją stylizację ślubną?

Odpowiedni dobór dodatków do stylizacji ślubnej jest nie lada wyzwaniem. Jednym z elementów, na które możesz zwrócić swoją uwagę może być fryzura i dodatki które możesz dopasować do swojej sukni ślubnej. Co ciekawego możesz wprowadzić, aby Twoja stylizacja prezentowała się odświeżająco oraz wypychała Ciebie na pierwszy plan?

Jak urozmaicić swoją stylizację ślubną? Wianek z kwiatów może być doskonałym dodatkiem

Wianek symbolizuje czystość i niewinność. Kiedyś był elementem, który gościł na głowie każdej panny młodej. Wykonany z wszelkiego rodzaju polnych kwiatów. Jednak odszedł on w zapomnienie, gdzie został zastąpiony welonem. Ta zmiana towarzyszyła nam przez długi czas. Jednak z powrotem dochodzi do zmiany na korzyść wianków. Zwłaszcza, że idealnie się one komponują ze stylem boho i vintage. Następuje powolny powrót do dawnej tradycji, gdzie Panny Młode coraz częściej decydują się na wianek ślubny. Zdecydowanie wprowadzenie go do Twojej stylizacji ślubnej doda uroku i dziewczęcego wyglądu.

Jakie kwiaty wybrać? Sztuczne czy prawdziwe?

Ważna kwestią w wyborze wianka ślubnego jest zdecydowanie się na rodzaj kwiatów. Od nich zależy jak długo stylizacja będzie prezentowała się imponująco oraz czy przetrwa warunki pogodowe i inne rzeczy na które będzie narażona.

Wianek ślubny z prawdziwych kwiatów

W pierwszej kolejności zastanówmy się nad świeżymi kwiatami. Nie da się ukryć, że zdecydowanie naturalny wianek będzie wyglądał zarówno świetnie, jak i przepięknie pachnie! Jest to jego zdecydowana przewaga nad wiankiem ze sztucznych kwiatów.

Jednak istnieją pewne “ale”. Wianek musi zostać przygotowany bezpośrednio przed uroczystością. Niestety kwiaty mogą nie wytrzymać próby czasu i mogą zwiędnąć. Również trwałości wianka nie będzie służyć wysoka temperatura na zewnątrz. Wianek z naturalnych kwiatów może nie wytrzymać długo. Jest to przeszkodą w wykonywaniu pamiątkowych fotografii ślubnych. Trzeba je wykonać jak najwcześniej!

Sztuczne kwiaty we włosach też mogą być piękne!

Wianek złożony z syntetycznych kwiatów nie przekreśla stworzenia pięknej stylizacji ślubnej. Obecnie znalezienie dodatków imitujących prawdziwe rośliny nie jest trudne. Ozdoba na włosy wykonana ze sztucznych kwiatów może nie będzie tak pięknie pachnieć, ale za to wytrwa z Tobą przez długi czas.

Zdecydowanie poradzi sobie z długim dniem ślubu, będzie wyglądać fantastycznie przez cały czas oraz… będzie mogła jej użyć ponownie. Nie jest to zdecydowanie jednorazowy wydatek. Na pewno nie będziesz musiała rezygnować ze swoich ulubionych kwiatów, gdyż nigdy one nie zwiędną oraz nie posiadają ograniczeń takich jak hodowla o określonej porze roku.

Jaki jest koszt wianka ślubnego?

Wykonany samodzielnie lub z pomocą bliskiej Ci osoby zdecydowanie będzie kosztował niewiele. Jeśli posiadasz swój ogród z kwiatami, możesz zaangażować jakąś zdolną osobę z Twojego najbliższego otoczenia by uczynić Twój ślub wyjątkowy lub zyskać satysfakcję z samodzielnego wykonania tej ozdoby. Jest to jednak pracochłonne zadanie i o ile nie interesujesz się wykonywaniem tego typu ozdób samodzielnie lub nie masz odpowiedniego wsparcia w znajomych to może być to trudne i czasochłonne zadanie do wykonania.

Drugą drogą, na jaką możesz się zdecydować jest zlecenie tego zadanie floryście. Koszt wianka będzie oscylował od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od rodzaju kwiatów, ich ceny oraz Twojej wizji. Im więcej kwiatów lub im rzadsze one są tym droższy koszt ozdoby.

Wianek wykonany ze sztucznych kwiatów możesz kupić gotowy lub go wykonać samodzielnie lub z pomocą osób trzecich. Jednak tak samo jak w przypadku prawdziwych kwiatów – im naturalniejszy wygląd chcesz osiągnąć, im bardziej sztuczne kwiaty mają przypominać te prawdziwe tym wyższy koszt poniesiesz za wykonanie wianka.

Jak dobrać wianek ślubny do sylwetki i stylizacji?

Ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas wybieranie kwiatów do wianka jest wzrost Panny Młodej. Jeśli jesteś wysoka i smukła, możesz zdecydować się na duże kwiaty tworzące bardziej okazały wianek. Panie o niskim wzroście, powinny uważać by wianek zbytnio nie przytłoczył ich i całej stylizacji, dlatego powinny wybierać wśród delikatniejszych i drobniejszych kwiatów.

Panie o jasnych włosach pięknie będą wyglądały w kompozycjach z jasnymi kolorami z minimalnym dodatkiem wyraźnych kolorów. Z kolei Panie o ciemnych włosach świetnie będą się prezentowały w stylizacji z kwiatami jasnymi jak i ciemnymi. Paniom o rudych włosach polecamy wianki wykorzystujące odcienie żółtego, białego i beżowego.

Pamiętaj by kwiaty odpowiednie układały się we włosach. Wianek założony w poprzek czoła będzie optycznie skracał twarz, dlatego panie o podłużnej twarzy mogą się na niego zdecydować. Kwiaty, które będą oplatać linię włosów, będą sprawiać, że owal twarzy zostanie podkreślony, co w konsekwencji wyszczupli twarz.

Wianek ślubny to przepiękny dodatek do włosów oraz całej stylizacji ślubnej! Zdecydowanie powracająca moda ślubna umożliwia stworzenie przepięknych stylizacji ślubnych.