Fasony sukien ślubnych. Jak dopasować model do swojej figury

Fasony sukien ślubnych. Jak dopasować model do swojej figury?

Wybór sukni ślubnej jest jednym z najprzyjemniejszym wyzwań w czasie organizacji ślubu i wesela. Wybierając kreację spośród wielu modeli należy jak najlepiej zorientować się jaki model będzie pasował do Twojej sylwetki.

Księżniczka

Składa się z najczęściej z gorsetu idealnie dopasowanego do ciała oraz kilkuwarstwowej, obszernej spódnicy. W przypadku zbyt wąskich bioder lub zbyt szerokich ramion ten typ sukni ślubnej świetnie ukrywa te mankamenty. Zbyt niska osoba w tym fasonie może wyglądać na przytłoczoną.
Polecana dla wysokich Pań.

Empire

Model odcinający się tuż pod biustem za pomocą ozdobnego paska oraz opadającego swobodnie ku dołowi materiału spódnicy.
Pięknie podkreśla ramiona i biust. Ukrywa mankamenty związane z „boczkami” oraz nogami. Wykonana z zwiewnych i delikatnych materiałów, nieopinających ciała.
Krój polecany jest zarówno dla Pań niskich i wysokich.

Litera A

Fason posiadający obcisłą górę i lekko rozkloszowaną spódnicę w kształt litery A.
Opinająca góra podkreśla biust i talię, a sama spódnica, która zaczyna się na wysokości bioder –przylega do ciała.
Uniwersalny model sukni ślubnej. Niemal ciężko o typ sylwetki, która nie wyglądałaby dobrze w tym fasonie. Szczególnie polecany typ dla Pań plus size.

Syrenka

Model sukni dopasowany do ciała, rozszerzający się ku dołowi od kola lub połowy ud.
Mocno podkreśla sylwetkę i sprawia, że wygląda się bardzo kobieco. Najczęstszymi zdobieniami tego modelu są koronki. Ten fason sukni nie wybacza mankamentów figury.
Suknia ślubna będzie dobrze wyglądać u Pań posiadających wcięcie w talii oraz proporcjonalnych ramionach i udach. Przypadnie do gustu Pannom młodym dobrze czującym się opinających ciało kreacjach.

Prosta suknia ślubna

Suknia o tym fasonie jest elegancka i klasyczna, jednocześnie bardzo kobieca. Inaczej znana jako suknia ślubna cygaro lub kolumna.
Model jest prosty na całej swojej długości. W talii nie odcina się znacząco, ani nie rozszerza się ku dołowi. Głównymi ozdobami są materiały, koronki i cięcia.
Wcięcia znajdują się zazwyczaj z boku lub z tyłu sukni, kończąc się na wysokości kolan. Mają za zadanie ułatwienie poruszania się i tańczenia.
Krój ten polecany jest Paniom o sylwetkach proporcjonalnych. Ponieważ ten model sukni ślubnej wydłuża sylwetkę, zalecamy go Pannom Młodym chcącym dodać sobie kilku centymetrów.