Jakie wybrać buty ślubne, by przetańczyć w nich całą noc?

Jakie wybrać buty ślubne, by przetańczyć w nich całą noc na weselu?

Podczas, gdy prym wiedzie wybór sukni ślubnej, dobór odpowiedniego obuwia do tej okazji schodzi na dalszy plan. Samo, to że buty pozostają niewidoczne pod warstwami sukni nie powinno być powodem do nieinwestowania w nie.
Właśnie buty mogą być powodem do dopełnienia stylizacji bądź jej popsucia. Mogą również być przyczyną złego samopoczucia w tym dniu. Źle dobrane, ciasne, za wysokie buty nie pozwolą Ci na braniu pełnymi garściami w tym ważnym dniu. Co zrobić aby wybór butów nie zwalił Cię z nóg?

Podstawą wygoda

Wiele kobiet wychodzi z założenia, że wygoda i estetyka nie idą w parze. Na szczęście w obecnych czasach uległo to zmianie. Mamy do wyboru całe rzeszę butów, w sklepach stacjonarnych i internetowych, od znanych projektantów po popularne modele. Samo szukanie butów pod hasłem „buty ślubne”, pozwala na znalezieni modeli do „zadań specjalnych”. Obuwie ślubne przede wszystkim przeznaczone jest do tańca. Specjaliści oferujący buty skupiają się na komforcie ich noszenia. Takie obuwie zazwyczaj posiada miększe podeszwy i skóry dopasowujące się do stopy. Plastyczność butów jest również ważna, ponieważ stopy po wielogodzinnej aktywności puchną.
Najważniejszą kwestią jest zamawianie przez Internet. Zamów dwa najczęściej noszone przez Ciebie rozmiary. Sprawdź komfort ich noszenia. Drugą parę zawsze możesz zwrócić.
Pamiętaj, że możesz rozchodzić buty przed ślubem. Na kilka tygodni przed ślubem zakładaj je codziennie na kilka minut i chodź w nich po domu. Jeśli chodzisz na lekcje tańca przed weselem – weź je ze sobą.

Wysokość obcasa

Dzień ślubu w wielu głowach oznacza noszenie białych szpilek. Wręcz niektórzy sądzą, że nie wypada iść w innych butach. Nie każda kobieta chodzi na co dzień w takich butach. Szpilki dla wielu oznaczają brak wygody lub nieumiejętność prawidłowego poruszania się w nich. Nie musisz za tym podążać.
Jeśli nie nosisz, a wręcz unikach noszenia na co dzień obcasów, nie wybieraj niebotycznie wysokich. Nie wytrzymacie w nich długo. W tej sytuacji niewysoki obcas jest najlepszym wyjściem. Możesz nawet założyć płaskie buty. Każde buty mogą wyglądać odświętnie.
Chcąc założyć obcasy możesz zdecydować się na buty na słupku lub klocku. Są to stabilne typy obcasów oraz niewysokie. Gwarantują swobodę poruszania.
Odradzamy wybieranie butów bardzo wysokich do sukni ślubnej a następnie zmienianie je na niższe. Suknia ślubna będzie wtedy ciągnąć się po podłodze a z tym będzie zbierać brud i się niszczyć.

Kolor

Dopasowanie odpowiedniego koloru obuwia sprawi, że cała stylizacja będzie wyglądać jednolicie. Panny Młode często w kolorze obuwia decydują się na odcienie ślubnych kreacji. Jest to najlepszy sposób na zgranie całej stylizacji.
Dopasowanie kolorystyczne butów pod suknię ślubną możesz sobie to ułatwić prosząc w salonie o skrawek materiału, w kolorze waszej sukni ślubnej.
Pamiętaj również, że buty pod długą sukienką wydają się o ton ciemniejsze niż są w rzeczywistości.

Ozdoby

Przepiękne zdobienia czy doszywane ozdoby do butów dodają uroku. Wybór jest ogromny.
Gdy wybierasz buty sprawdź czy ich ozdoby nie będą zahaczać o suknię. Szkoda nimi zniszczyć sukienkę.

Życzymy udanych poszukiwań butów ślubnych!