9 pytań, które warto zadać podczas wyboru sukni ślubnej

9 pytań, które warto zadać podczas wyboru sukni ślubnej

Wybór sukni ślubnej jest ważny i emocjonalny dla każdej Panny Młodej. Podczas wizyty w salonie, w czasie tego niespokojnego momentu, pewne kwestie umykają, a emocje biorą górę.

Ceny sukien ślubnych

Pytanie, które warto zadać w pierwszej kolejności. Przed wybraniem się do salonu sukien ślubnych warto ustalić swój budżet, a wraz z nim kwotę jaką chcesz przeznaczyć na suknię ślubną.
Wybierając salon zapytaj się konsultantki już na etapie umawiania się na przymiarki. Pytanie o przedział cenowy pomoże w poszukiwaniu zarówno Tobie w oszczędzaniu sobie czasu, jak i stylistce w proponowaniu stylizacji.

Czas oczekiwania na finalizację zamówienia

Każdy salon ma swoje praktyki przez co czas na realizację zmówienia może być różny. Może on wynosić od 4 do 12 miesięcy. Zwróć uwagę czy salon nie oferuje zagranicznych kolekcji sukien ślubnych. Czas oczekiwania w takim salonie jest dłuższy. Inaczej wygląda kwestia szycia w salonach, gdzie szycie sukni ślubnej odbywa się na miejscu. Zdarza się, że takie salony są w stanie uszyć suknię w 2 do 4 miesięcy. Zatem jest to idealna opcja dla Panny Młodej, która ma mało czasu nie czekanie.
Zapytaj konsultantkę o czas realizacji Twojego zamówienia.

Sposób płatności

Znając koszty, na które musisz się przygotować, zapytaj konsultantkę o płatności, jaki zadatek musisz wnieść oraz o termin dopłaty do pełnej wartości sukni.
Każdy salon posiada własne zasady w tej kwestii. Jeden salon będzie wymagał regulacji płatności przelewem lub kartą, inny będzie przyjmował wyłącznie gotówkę.
Zapytaj konsultantkę o sposób płatności. Nie zapominaj o tym, żeby nie być zaskoczoną.

Możliwość modyfikacji

Warto zwrócić uwagę, że nie każdy producent sukni ślubnych zezwala na modyfikacje. Może tak się stać w przypadku zagranicznych projektów. Oznacza to, że musisz wybrać i kupić gotowy egzemplarz sukni ślubnej, nie mając możliwości wprowadzania zmian.
Modyfikowanie sukni ślubnej, może być potrzebne w przypadku, gdy wydaje ci się, że dana suknia lub jej kolor nie pasują do Ciebie. Można je zlikwidować lub zmniejszyć ilość ozdób. Możesz dopasować pasującą według Ciebie spódnicę, usunąć tren, dodać rękawy i wiele innych.
Zapytaj konsultantkę o możliwości modyfikacji sukni ślubnej. Pytaj o konkrety jeśli chcesz przykładowo mniej ozdób.

Warianty kolorystyczne

W wypadku, gdy dana suknia ślubna skradła wasze serce, ale nie jest w odpowiednim dla Ciebie wariancie kolorystycznym, nie musisz z niej rezygnować! Zamawiając suknię możesz wybrać spośród wielu wariantów kolorystycznych. Ta sama dotyczy nie tylko koloru, ale i również materiałów przeźroczystych.
Nieumiejętnie dopasowanie kolorystyczne sukni ślubnej, może sprawić, że straci ona swój urok. Pamiętaj aby, wybierając kolorystykę sukni ślubnej próbowanie różnych wariantów. Upewnij się, że w całości pasują do Ciebie.

Spadek wagi

Wiele Panien Młodych przed ślubem planuje podjąć się zadania jakim jest odchudzanie. Często też przedślubny stres powoduje spadek wagi.
Zapytaj konsultantkę o możliwości w przypadku utraty wagi. Większość salonów oferuje możliwość dopasowania sukni o jeden rozmiar, a w innych nie ma takiej możliwości. Może się zdarzyć, że konkretny model sukni ślubnej lub wzór materiału nie pozwala na wprowadzenie zmian.

Dopasowanie krawieckie

Dopasowanie sukni ślubnej jest kwestią mogącą być zwartą w cenie sukni lub być oddzielnym kosztem. W przypadku oddzielnej płatności, zapytaj konsultantkę o oszacowanie ceny. Gdy jest ona zawarta w cenie pytaj co uwzględnia.

Dodatkowe opłaty

Standardowe dopasowanie sukni ślubnej najczęściej obejmuje dopasowanie jej w talii, ramionach lub gorsecie, skrócenie sukni. W przypadku, gdy chcesz wprowadzić inne zmiany typu, dodanie koronki, rękawów, halki, zapytaj o cennik usług w salonie.
Inną kwestią są przymiarki krawieckie. Zorientuj się, czy suknia ślubna będzie przerabiana jednokrotnie, czy masz możliwość do ponownego spotkania z krawcową i dodatkowej konsultacji. Zapytaj, czy ono też jest płatne.

Odbiór sukni ślubnej

Odbiór sukni ślubnej w niektórych salonach ustala się już na etapie jej zakupu. Można ją odebrać na dwa dni przed planowaną uroczystością, lub tydzień przed. Każdy salon ma swoje zasady w tym zakresie.
Zapytaj o odbiór sukni ślubnej w salonie. Zastanów się jak, ją przechowasz i w jaki sposób przetransportujesz.