6 wskazówek jak wybrać miejsce na wesele

6 wskazówek jak wybrać miejsce na wesele

Żeby zaplanować i kolejno stworzyć idealną uroczystość weselną trzeba wykonać wiele kroków. Jednym z nich jest miejsce, w którym odbędzie się wesele. Miejsc, w których można je zorganizować jest multum. Jak ułatwić sobie poszukiwania miejsca imprezy?

Budżet

Najważniejszy i decydujący argument podczas wybierania miejsca na organizację uroczystości weselnej.
Najlepiej dla Was, gdybyście od razu zapoznali się z możliwościami wynajmu Sali oraz z możliwościami swojego budżetu. Ułatwicie w ten sposób sobie poszukiwania, od ręki eliminując miejsca przekraczające wasze możliwości finansowe.
Poszukując miejsce na wynajem od razu sprawdzajcie, co konkretnie obejmuje wynajem. Niestety z mogą odnaleźć się dodatkowe opłaty takie jak korkowe, związane z dekoracją sali lub konieczność samodzielnej organizacji napojów i alkoholi oraz tortu. Tego typu dodatkowe koszty mogą się nie mieścić w Waszym budżecie. Mogą okazać się wcale niemałe.
Podczas poszukiwań sali weselnej po prostu pytajcie właściciela, o wynajem i jego cenę oraz stawiajcie pytania o ewentualne koszty dodatkowe.

Ilość zaproszonych osób

Posiadanie pewnej listy gości, których zamierzasz zaprosić na uroczystość ślubną od ręki pozwoli Wam na wyeliminowanie miejsc niepozwalających na pomieszczenie biesiadników. Zbyt duże sale weselne również od razu odpadną. Zyskacie odpowiedź na to czy musicie wynająć większą salę weselną czy restaurację lub lokal. Wszystko zależy od tego, ile osób zapraszacie oraz od Waszych planów na świętowanie.

Wolne terminy

Niestety zarezerwowanie sali weselnej wiążę się z dokonaniem tego z pewnym wyprzedzeniem. Ile czasu wcześniej należy tego dokonać. W najbardziej obleganych miejscach trzeba dokonać rezerwacji na dwa lata przed uroczystością. Normą jest na około rok przed.
Jeśli chcecie urządzić wesele w swoim wymarzonym miejscu, niestety będziecie musieli dłużej poczekać. Taka jest rzeczywistość. Plusem w całej tej sytuacji jest to, że zyskujecie dużo czasu na przygotowanie całej uroczystości. Będziecie mieli pewność, że zostanie ona przygotowana w 100%.

Lokalizacja

Jak bardzo może być oddalone miejsce wesela od miejsca kościoła? Organizujecie wesele w centrum miasta czy na jego obrzeżach? Czy otoczenie sali weselnej gra według Was jakąś rolę? Czy gości, którzy przyjeżdżają z bardzo daleka będą mieli miejsca noclegi i jak bardzo daleko od lokalizacji imprezy?
Przede wszystkim usiądźcie i zastanówcie się, jakie elementy lokalizacji miejsca weselnego są ważne dla Was.

Motyw przewodni

Czy zdecydowaliście już jaki klimat i styl będzie przewodził Waszemu weselu? Poznanie odpowiedzi na to pytanie ułatwi Wam poszukiwania. Jeśli chcecie posiadać kontrolę nad tym w jaki sposób będzie udekorowana sala weselna, odnalezienie odpowiedniego motywu, od ręki skieruje was do odpowiednich miejsc.
W przypadku braku pomysłu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby szukać sali weselnej bez tych informacji. Jednak miejcie wtedy na względzie to, że w tym wypadku dekorację dopasowujecie do lokalizacji a nie odwrotnie.

Dodatkowe usługi

Zastanówcie się czego jeszcze potrzebujecie na czas wesela. Pytajcie właściciela o ważne dla Was rzeczy. Mogą to być między innymi:
• Klimatyzacja
• Obsługa wydarzenia
• Oświetlenie
• Ilość miejsc parkingowych
• Nocleg dla gości
• Ogród lub taras
Jak widać wynajem sali weselnej wiążę się z dość spora ilością rzeczy, które trzeba przemyśleć. Mam nadzieję, że tekst pomoże Wam w odnalezieniu idealnego dla Was miejsca na weselę.

Sprawdź kolekcję 2022