5 najczęstszych błędów w czasie poszukiwań sukni ślubnej

5 najczęstszych błędów w czasie poszukiwań sukni ślubnej

Poszukiwania sukni ślubnej na ostatnią chwilę

Czas potrzebny na znalezienie, uszycie i dopasowanie sukni ślubnej wymaga rozpoczęcia poszukiwań na około rok przed planowaną uroczystością. Szukanie na ostatni moment może być powodem do decyzji, której po czasie będziesz żałować.
Czas potrzebny na zrealizowanie zamówienia to około 8 miesięcy. Dopasowanie sukni ślubnej może zająć do 2 miesięcy. Unikniesz niepotrzebnego stresu zamawiając swoją suknię na 9-10 miesięcy przed planowaną uroczystością.

Brak określonego budżetu na zakup sukni ślubnej

Każda Panna Młoda idąc na poszukiwania sukni ślubnej ma określone możliwości finansowe. Pójście na żywioł może spowodować tylko rozczarowanie. Samo mierzenie sukni ślubnej poza możliwościami Twoje portfela i kolejno szukanie budżetowego zamiennika pozostawi cię z nikłymi szansami na spełnienie swoich marzeń.
Zanim wybierzesz się na zakupy, zwróć uwagę na swoje fundusze. Odwiedzając salon pamiętaj o sprawdzeniu rozpiętości cenowej jego oferty – możesz o nie spytać konsultantkę, w czasie umawiania się na wizytę.

Nieświadomość kosztów dodatkowych

Stylizacja ślubna nie składa się tylko z sukni ślubnej. W jej skład wchodzą buty, biżuteria, bielizna. Może chcesz dodać do niej welon lub wianek? W większości salonów podstawowe dopasowanie sukni ślubnej do figury jest w cenie.
W czasie przymiarek pytaj o cenę dodatków potrzebnych do stylizacji. Wcześniejsze zorientowanie się w cenie pomaga unikać nieprzyjemnego zaskoczenia.

Brak konkretnych oczekiwań

Przyjście na przymiarki bez pomysłu na to, czego się szuka utrudnia nawet najlepszym stylistom spełnieniu oczekiwań Panny Młodej. Nikt nie oczekuje żebyś od ręki wiedziała czego poszukujesz.
Nim wybierzesz się na poszukiwania sukni ślubnej zastanów się , co tak naprawdę ci się podoba i jak wyobrażasz sobie swój wygląd w dniu ślubu. Może pomoże ci wygląd miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie? Skup się na swoich pragnieniach i przymierz te fasony sukien, które odpowiadają Twoim oczekiwaniom.

Zbyt wielu doradców

Pomoc bliskich w wyborze sukni ślubnej jest nieoceniona. Nikt nie zna cię tak dobrze jak rodzina, przyjaciele. Lecz wiąże się z tym duża liczba opinii na temat Twojego wyglądu w tym najważniejszym dniu. Łatwo ulec w tym momencie wpływom innym.
Wybierz osoby najbliższe Twojemu sercu i szczerych intencjach. Skup się przede wszystkim na swoich odczuciach. Wybór należy do ciebie!